2009 Kuantum Alan Teorisi

KUANTUM ALAN TEORİSİ

Kayhan Ülker

Feza Gürsey Enstitüsü
Güz Dönemi

Dersler yüksek lisans ve doktora öğrencilerini hedeflemektedir. Derse katılmak için Klasik Mekanik, Kuantum Mekaniği, İstatistik Fizik ve Elektromanyetik Teori derslerini almış olmak gerekmektedir.

Derslerde, Srednicki “Quantum Field Theory” kitabının ilk bölümü (Spin Zero) işlenecektir. Kitabın ücretsiz önbaskısı bu adresten elde edilebilir.

Bu kitaba ek olarak,
Zinn-Justin, Quantum Field Theory and Critical Phenomena
Ramond, Field Theory: A Modern Premier
Weinberg, The Quantum Theory of Fields I-II
Zee. Quantum Field Theory in a Nutshell
kullanılacak diğer faydalı kitaplardır.

Öğrencilerin derse kayıt olmaları zorunludur. Kayıt olmak icin lütfen bu linkteki formu eksiksiz olarak (tek bir seferde) doldurunuz. Derse kayıt için son tarih 14 Ekim 2009 Çarşamba günüdür.

İstanbul dışından katılacak öğrenciler istedikleri takdirde Perşembe akşamları Enstitü yatakhanesinde kalabilirler. İstanbul içinden katılacakların yatakhaneden yararlanmaları mümkün değildir. Öğrencilere herhangi bir başka destek verilememektedir.

Her ders bir sonraki ders icin ödev verilecektir. Ödevlerin teslim saati dersin başlama saatidir. Dersi başarıyla tamamlamak için (acil durumlar haricinde) tüm derslere katılmak ve istisnasız tüm ödevleri teslim etmek zorunludur. Ödevlerin bir kısmı uygulama saatlerinde çözülecektir.

Dersin sonunda yazılı ve/veya sözlü sınav yapılacaktır. Dersi başarıyla bitiren öğrencilere resmi katılım belgesi verilecektir.

Dersler 16 Ekim 2009 tarihinden itibaren TÜBİTAK Feza Gürsey Enstitüsü’nde Cuma günleri saat 13:30 – 16:30 arasında yapılacaktır. Uygulama hariç toplam 12 ders yapılması planlanmaktadır.

Enstitüye ulaşmak için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Dersle ilgili duyurular bu web sayfasında ilan edilecektir.

.

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s